1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz.6.30 i w środę o 17.00.

2. W tym roku ze względu na pandemię, spowiedzi z udziałem księży spoza naszej parafii nie będzie - zachęcamy do spowiedzi podczas całego adwentu. Dyżurujemy w konfesjonale codziennie przed Mszą św. Nie zwlekajmy na ostatnie dni przed świętami, ale już teraz spotkajmy się z Panem Jezusem w Sakramencie Pojednania.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Gliniki, Plebańskie, Za Lasem, Dział Wichrowy/ za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Saguchy.

4. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać.

5. W piątek o 17.00 Msza św. zbiorowa za Zmarłych, która poprzedzona będzie adoracją Najświętszego Sakramentu / 16.30 /.

6. Pan Kościelny rozprowadza opłatki wigilijne /wyjątkowo w tym roku/ w zakrystii kościoła. Przy tej okazji zbiera ofiary za swoją posługę w naszej parafii ciągu minionego roku. W tym roku ze względu na obostrzone przepisy sanitarne nie będzie nawiedzał domów. Sytuacja jest szczególna - dlatego ufamy, że Wszyscy Parafianie wykażą wielkie zrozumienie i życzliwość. – Bóg zapłać!

7. W zakrystii można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020 ”. Serdecznie zachęcamy do nabywania tych świec, które są wyrazem naszej miłości miłosiernej.

8. Na nowy tydzień Szczęść Boże!

Intencje mszalne 14.12-19.12.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

 + Michalina Guc, Walenty Guc , wnuk Rafał

 

7.00

+ Maria Jopek z domu Czyszczonik.

 

 

17.00

O zdrowie dla Mileny

 

    Wtorek

6.30

+Stanisław Hanusiak i żony: Stanisławy (F) 2 żony

 

 

17.00

W podziękowaniu za szczęśliwą operacje z prośbą o błogosławieństwo Boże dla pewnej osoby

 

Środa

6.30

+ Stanisław Mizera i żony: Eugenia i Maria

 

 

17.00

O błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla rodzin z Roli Gliniki, Plebańskie,  Wichrowy, Za Lasem, oraz za zmarłych z tych rodzin

 

  Czwartek

6.30

+Maria Hanusiak w rocz. mąż Franciszek

 

 

17.00

+ Jadwiga Klimara 43 rocz. śm. mąż Józef

 

Piątek

6.30

 

+ Dawca serca 14 rocz. śm.

 

7.00

+ Anna Czapnik 1 rocz. śm.

 

17.00

Zbiorowa za Zmarłych

 

   Sobota

6.30

+ Janina Jamrozik w rocz. śm.

 

 

7.00

+ Elżbieta Piotrowski 1 rocz. śm.

 

 

17.00

+ Michał i Aniela Musielak, syn Stanisław, wnuk Marek

 

  Niedziela

6.30

Dziękczynna w 60 urodziny Bogusławy (f) Bierówka z prośbą O zdrowie, błog. Boże, opiekę Matki Bożej

 

 

8.00

+Stanisław Kowalcze 2 rocz. śm. (od żony z rodziną)

 

 

10.00

Za Parafian

 

 

11.30

W pewnej intencji

 

16.00

+ Bernadetta Zembol  1 rocz. śm