1. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Przed nami kolejny tydzień Adwentu. Spróbujmy także znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz.6.30 i w środę o 17.00.
1’. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. We wtorek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do zawierzenia się Tej, która jest nam zawsze pomagać 8. Składka w niedzielę przyszłą przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!
gotowa i jest naszą Przewodniczką adwentową. Porządek Mszy św. 6.30, 8.00, 10.00 i 17.00.
Na mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci I komunijnych.

3. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Czarnoty/ za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Gliniki, Plebańskie, Za Lasem, Dział Wichrowy.

4. Składka w niedzielę przyszłą przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii. Za ofiary – Bóg zapłać!

5. Ze względu na pandemię – ofiary na „Fundusz Organistowski” za rok 2020 będą zbierane w I kwartale przyszłego roku.

6. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o porządkach w naszych duszach i o tym, by na naszych stołach nie zabrakło wigilijnego opłatka i płonącej ogniem „miłości miłosiernej” tegorocznej świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. / świece do nabycia w zakrystii/.

7. W tym roku również ze względu na pandemię zachęcamy do spowiedzi podczas całego adwentu, gdyż wszystko wskazuje na to, że zorganizowanie spowiedzi z udziałem księży spoza naszej parafii będzie niemożliwe / jak to było przed Wielkanocą/. Będziemy dyżurować w konfesjonale codziennie przed Mszą św. Nie zwlekajmy na ostatnie dni przed świętami, ale już teraz spotkajmy się z Panem Jezusem w Sakramencie Pojednania

8. Pan Kościelny rozprowadza opłatki wigilijne /wyjątkowo w tym roku/ w zakrystii kościoła. Przy tej okazji zbiera ofiary za swoją posługę w naszej parafii ciągu minionego roku. W tym roku ze względu na obostrzone przepisy sanitarne nie będzie nawiedzał domów. Sytuacja jest szczególna - dlatego ufamy, że Wszyscy Parafianie wykażą wielkie zrozumienie i z życzliwość. – Bóg zapłać!

9. Wszystkim na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże!

Intencje mszalne 7-13.12.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Walenty i Eugenia Kołodziejczyk 25 rocz. śm.

 

 

17.00

+ Alicja Włoch

 

 

Wtorek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

6.30

+ Wanda Ciscoń w 4 rocz. śm.

 

8.00

+ Czesław Czyszczoń, żona Stefania (od Janiny Zięba)

 

10.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę MB dla Członkiń Róży Niepokalanego Poczęcia NMP /zelatorka Stanisława Brutanek/ oraz za zmarłe członkinie tej Róży

17.00

+Eugeniusz Burmistrz

 

Środa

6.30

+ Józef Musielak od chrześnika

 

18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Czarnoty i za zmarłych z tych rodzin

 

Czwartek

6.30

+ Józefa (f) Klimala, męża Stanisław, syn Piotr

 

 

17.00

+ Stanisław Mirek (od sąsiadek Hani Bąbol i Pelagi)

 

Piątek

6.30

+ Julian Knap, żona Stanisława (f) w rocz. śm.

 

 

17.00

Wypominkowa

 

Sobota

6.30

O zdrowie, błog. Boże, opiekę MB  dla Franciszki (f) Ciscoń z okazji 90 urodzin. (od dzieci, wnuków i prawnuka)

 

17.00

Za kapłanów o mądrość, świętość i odwagę.

 

Niedziela

6.30

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB oraz mądre życiowe wybory dla Wiktorii Ciszczoń z okazji 18 urodzin

 

 

8.00

O zdrowie błogosławieństwo Boże, opiekę MB oraz mądre życiowe wybory dla Anny Proszekz okazji 18 urodzin, oraz  w 35 rocznicę ślubu rodziców ( od rodziców i rodzeństwa)

 

 

10.00

Za Parafian

 

11.30

O błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla syna Jakuba w 10 urodziny

 

16.00

 + Maria Kostrząb i zm. z rodziny