1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to Dzień Imienin Ks. Rafała – Wikariusza naszej parafii . Czcigodnemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej, ludzkiej życzliwości oraz polecając Go łaskawej pamięci modlitewnej wszystkich.

3. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października od godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja . W tym czasie także okazja do spowiedzi. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w czwartek od godz, 16.00 podczas Godziny Świętej.

5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w tygodniu po mszy św. z godziny 17.00, a w niedzielę o 15.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W niedzielę przyszłą po sumie o godz. 10.00 procesja różańcowa do 5 ołtarzy; / o ile na to pozwolą warunki atmosferyczne/. O przygotowanie ołtarzy na zewnątrz kościoła prosimy uczniów klas 7 – 8 Szkoły Podstawowej.

7. W niedzielę przyszłą /4 października/ serdecznie zapraszamy Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00. Podczas Mszy św. poświęcone będą Różańce. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami.

8. Wszystkim, którzy się z nami łączą w modlitwie: Parafianom, Gościom i Przyjaciołom, składamy serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci oraz za przekazywane ofiary indywidualnie lub przesyłane na konto parafii - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Nad Folwarkiem, Polana, Walasówka, Makuch Wyżny i Bąbole, za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Makuch Niżny.

9. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”

Intencje mszalne 28.09-4.10.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

 

6.30

+ Maria Leśniak

 

7.00

+ Władysław Czyszczoń 33 rocz. śm. żona Rozalia

 

    Wtorek

6.30

O zdrowie, błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego dla Ks. Rafała od Straży Honorowej NSPJ

 

7.00

+ Julian i Władysława  (f) Pardytka

 

Środa

6.30

+ Aniela Kowalcze 27 rocz. śm.

 

7.00

+ Stanisław Firek, żona Elżbieta

 

 

18.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodzin z Roli Nad Folwarkiem, Polana, Walasówka, Makuch Wyżny i Bąbole i za zmarłych z tych rodzin

 

  Czwartek

6.30

1) + Józef i Józefa (f) Matyjas

2) + Stanisława (f) Miernik (od uczestników pogrzebu)

 

 

17.00

1) + Stanisław Brutanek 14 Rocz. śm.                 

 

Piątek

6.30

1)O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Bogusław i Justyna Gospodarczyk z okazji 10 rocz. ślubu ( od rodziców i siostry Barbary z rodziną)

2) + Stefania (f) Gościej (od uczestników pogrzebu)

 

 

17.00

 Wynagradzająca NSPJ od Straży Honorowej NSPJ

 

   Sobota

6.30

1) O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Eleonory Hanusiak z okazji 80 urodzin

2) +Teresa Janiczak z okazji imienin, + mąż Antoni

 

 

17.00

 O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Danuty i Jerzego Bal w 25 rocznicę ślubu

 

  Niedziela

6.30

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Jolanty i Andrzeja Kowalcze w 25 rocznicę ślubu

 

 

8.00

+ Tadeusz Bąbol 25 rocz. śm.

 

 

10.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Członkiń Róży MB  Różańcowej / zelatorka Władysława Hanusiak/ i za zmarłe członkinie tej Róży               

 

11.30

Aniela i Stanisław Kowalcze, syn Józef

 

16.00

Władysław Swałtek 32 rocz. śm.