1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym – w kościele: 6.30, 8.00, 10.00, 11,30 oraz w kapliczce na Groniu o 15.00, będzie ona poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego . Serdecznie zapraszamy.

2. Serdeczne podziękowanie za piękne przygotowanie wieńca dożynkowego i zorganizowanie uroczystości dożynkowej gratulujemy i dziękujemy Mieszkańcom Ról: Kubackich, Zagrody Wyżne i Zagrody Niżne, - Bóg zapłać!

3. Kończą się wakacje – dla dzieci młodzieży już we wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. 1 września / we wtorek/ - na godz. 18.00 do naszej świątyni zapraszamy serdecznie rodziców, nauczycieli, młodzież, dzieci szkolne i przedszkolaków na uroczystą mszę św. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie .

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca od godz. 16,00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą św. ponadto w czwartek od godz. 17.00 podczas Godziny Świętej i w piątek od 16.00 w czasie adoracji. Jest to okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy młode pokolenie naszej parafii do skorzystania z tego Sakramentu przed czekających ich trudem zdobywania wiedzy. Prosimy Rodziców, aby przypomnieli swoim pociechom o tym obowiązku rozpoczynania pracy w łączności z Jezusem w Eucharystii .

5. Serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę i od rodzin sprzątających kościół /Roli Źwięgadłowej / za prace porządkowe wszelką życzliwość i pomoc. Do sprzątania prosimy rodziny z Roli Kubackich .

6. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli, wracającym do domów - bezpiecznej podróży. Świętującym imieniny, jubileusze rodzinne lub osobiste składamy serdeczne życzenia. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich o modlitwie. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.


Intencje mszalne 31.08-6.09.2020r.

Dzień

Godzina

Intencja

Poniedziałek

6.30

+ Stanisław Funek 9 rocz. śm

 

 

7.00

+ Marian Hanusiak 11 rocz. śm.

 

Wtorek

6.30

+ Bronisława (f) Kołodziejczyk, Rozalia Hanusiak

 

 

18.00

O błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym dla uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników Szkoły Podstawowej

Środa

6.30

+ Stefania Bąbol, mąż Piotr i Rafał Głuc

 

 

7.00

+ Maria i Józef Dyrcz w rocz. śm

 

 

18.00

1)O błogosławieństwo Boże  i opiekę MB dla rodzin z Roli Zwięgadłowej, oraz za zmarłych z tych rodzin

2) O zdrowie, błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla Księdza Proboszcza od Straży Honorowej NSPJ

Czwartek

6.30

+ Stanisław Hanusiak

 

 

7.00

O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej  dla Władysława i Małgorzaty w 25 rocz. ślubu

 

 

18.00

+ Mieczysław i Jadwiga Bierówka, syn Jan

 

Piątek

6.30

+ Władysław i Marianna Czyszczoń

 

 

7.00

+ Józef Zembol  /od uczestników pogrzebu/

 

 

18.00

Wynagradzająca NSPJ /od Straży Honorowej/

 

Sobota

 

6.30

 + Felicja Kowalczyk rocz. śm.

 

 

 7.00

+ Stanisław Ciscoń 23 rocz. śm. żona Rozalia 15 rocz. śm

Niedziela

6.30

+ Stanisław Kędzior

 

 

8.00

Za Parafian

 

10.00

+ Antoni Kołodziejczyk  w 31 rocz. śm, Ludwika (f) żona, córki: Helena i Stefania

 

11.30

+ Bronisław Funek

 

 

16.00

+ Jadwiga, Franciszek w rocz. śm.